به سایت تیرچه استاندارد رضا صنعت پایتخت خوش ؛آمدید

faarazenfifrdeitjakoptroruestr

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
 x 
سبد خرید خالی

تولید اسپیسر های بتونی

تولید اسپیسر های بتونی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

نحوه ساخت اسپیسر بتنی و دلایل استفاده از آن

علی رغم محبوبیت بالایی که اسپیسر پلاستیکی در ساخت و ساز دارد، هنوز هم شاهد ساخت اسپیسر بتنی در برخی از شرکت‌ها هستیم و یک گزینه مناسب شناخته می‌شود. اسپیسر های بتنی از دیرباز به عنوان یک گزینه پرکاربرد بودند و اگر قیمت ارزانتر اسپیسر های پلاستیکی معیار انتخاب قرار نمی‌گرفت، هنوز هم در سطح بالایی از آنها استفاده می‌شد. اما نکته جالبی که در مورد اسپیسر های بتنی وجود دارد این است که نحوه ساخت آنها چندان پیچیده نیست.

به همین دلیل در این مطلب به نحوه ساخت اسپیسر بتنی خواهیم پرداخت و همچنین در مورد مزایای استفاده از آن نسبت به سایر گزینه‌ها صحبت خواهیم کرد.

ساخت اسپیسر بتنی به چه صورت است؟

اسپیسر ابزاری است که میلگرد را نگه می‌دارد، فاصله کافی بین میلگرد و قالب بتن ریزی حفظ می‌کند تا پوشش بتنی کافی روی آنها قرار گرفته و یک سازه مستحکم داشته باشیم. بنابراین اگر به فکر ساخت و تولید اسپیسر هستیم باید هر کدام از این موارد را در مرحله طراحی در نظر بگیریم. اسپیسر های بتنی دارای قالب هستند و برای هر مدل از آنها یک قالب خاص و مشخص در نظر گرفته شده است.

بنابراین همانطور که برای اسپیسر های پلاستیکی از الگوهایی مانند اسپیسر هارد فیکس و اسپیسر مینی فیکس استفاده کردیم، در جریان ساخت اسپیسر بتنی هم باید این دسته بندی‌ها در نظر گرفته شود تا در شرایط مختلف امکان استفاده از آنها وجود داشته باشد. در حقیقت در لحظه طراحی و ساخت آنها باید مواردی مانند میزان تحمل بار نقطه‌ای و همچنین سایز میلگرد لحاظ شود تا اسپیسر ساخته شده با نیاز نهایی ساز همخوانی داشته باشد.

دلایل کاربرد اسپیسرهای بتنی

شاید برای شما این سؤال به وجود آمده باشد که چرا اسپیسر های بتنی هنوز هم به عنوان لقمه زیر میلگرد  طرفداران خود را حفظ کرده‌اند. با توجه به منشأ مشترک بتنی اسپیسر ها با سازه‌های مختلف می‌تواند دلایل مختلفی برای محبوبیت آن‌ها ذکر کرد که در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد:

  • اسپیسر های بتنی مقاومت فشاری بسیار بالایی دارند و در برابر له شدگی مقاوم هستند. بنابراین نسبت به اسپیسرهای پلاستیکی می‌توان تعداد کمتری از آنها را در هر متر مربع به کار گرفت.
  • اسپیسر های بتنی به دلیل استحکام بالای خود نیروی استاتیکی را به شکل مناسب و ایمن به بتن انتقال می‌دهند و به همین دلیل در استحکام سازه نقش مستقیم دارند.
  • اسپیسر های بتنی پیوستگی بسیار خوبی با بتن ایجاد می‌کنند و به همین دلیل امکان پیدا کردن شکاف مویی و ریز در ساختار آنها بسیار کم است.
  • اسپیسر های بتنی در برابر نفوذ آب و کلرید آهن بسیار مقاوم هستند و این باعث می‌شود که مقاومت فیزیکی و شیمیایی آنها بالا بوده و امکان استفاده از آنها در شرایط سخت و خورنده وجود داشته باشد.
  • اسپیسر های بتنی کمترین تأثیر را در برابر نوسانات دمایی می‌پذیرند و به همین دلیل در محیط‌هایی که نوسانات دما و تغییر دما در آنها زیاد باشد می‌تواند گزینه مطلوب و نهایی باشد.
  • اگرچه اسپیسر پلاستیکی به عنوان یک گزینه ارزان‌قیمت شناخته می‌شود اما می‌توان با کاهش تعداد اسپیسر های بتنی استفاده شده در یک سازه زمینه کاهش هزینه ساخت و ساز و خرید اسپیسر را فراهم کرد.

ساخت اسپیسر بتنی یک موضوع خاص و تخصصی است که با توجه به در نظر گرفتن شرایط ساخت و ساز انجام می‌شود. ما هم در گروه مدرن سازان به عنوان یک شرکت تخصصی در زمینه تولید و فروش اسپیسر ساختمانی در کنار شما هستیم تا به ابهامات احتمالی شما پاسخ دهیم و بهترین گزینه را در اختیار شما قرار دهیم.

 

Search